Wizualizacja drgań

Motion Amplification® to rewolucyjna technologia do przetwarzania wideo wraz z oprogramowaniem, które wykrywa mikrometryczny nawet ruch i wzmacnia go do poziomu widocznego gołym okiem. Zmieniając każdy piksel w kamerze w czujnik drgań, wykonuje miliony pomiarów w ułamku sekundy i robi to bez fizycznego kontaktu z maszyną lub instalacją.

Opatentowana technologia firmy RDI, mierzy ugięcie, przemieszczenie, ruch i drgania niewidoczne dla ludzkiego oka, wykorzystując kamerę wideo w połączeniu z oprogramowaniem i algorytmami przetwarzania w celu wydobycia istotnych danych.

Wyniki w postaci filmu, pozwalają zobaczyć gołym okiem wizualizację ruchu w zwolnionym tempie. Widać przemieszczenia elementów w obszarze kadru filmu. Dzięki temu wnioskowanie o źródłach drgań jest niezwykle ułatwione ponieważ widać duży obszar instalacji z maszynami, rurociągami, mocowaniami do ścian i podłóg, słupy, posadzki itp. Na filmie można dokonywać pomiar i analizę widmową dowolnego punktu wskazanego na ekranie – efekt jakby przestrzennej analizy obiektów obłożonych czujnikami drgań wielkości pixela ekranowego. Doskonała metoda do analiz drgań w dużym obszarze, części i elementów roboczych, całych maszyn jak i instalacji, ich wzajemnego wpływu na siebie, pozwalając na diagnostykę pojedynczej maszyny jak i całego zespołu maszyn/instalacji przemysłowej.

Motormonitor wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku już w 2019 jako pierwsza firma serwisowa w Polsce nabyła tą rewolucyjną technologię przenoszącą pomiary drgań do innego wymiaru analitycznego. Pomiar obiektowy oraz obszarowa, wizualna analiza wspomaga diagnostykę i oceny stanu trudnych przypadków, dla których zwykła diagnostyka oparta na punktowych pomiarach drgań może być niewystarczająca.

Branże

Przemysł papierniczy:

- Analiza stanu dynamicznego napędów, konstrukcji maszyny, wzajemnego wpływu elementów ruchomych na siebie
- Monitoring instalacji rurowych celem wykrycia przyszłych defektów.

Przemysł ropa&gaz:

- Monitoring instalacji rurowych celem wykrycia przyszłych defektów
- Monitoring sprężarek, kompresorów celem wykrycia przyszłych defektów

Przemysł chemiczny:

- Analiza stanu dynamicznego napędów, węzłów łożyskowych maszyn produkcyjnych, konfekcjonujących, dozujących itp.
- Analiza wzajemnego wpływu elementów ruchomych na siebie
- Monitoring instalacji rurowych celem wykrycia przyszłych defektów

Sprzęt pomiarowy